Juodagalvė devynbalsė

Sylvia atricapilla

Viena šauniausių miško giesmininkių – juodagalvė devynbalsė. Tik svarbu nesuklysti tariant pavadinimą ir nepavadinti šio paukštelio juodabalse devyngalve. Šio už žvirblį ne didesnio sparnuočio giesmė itin įspūdinga: kas kartą giedodama devynbalsė improvizuoja vis kitokias natas, tačiau iš jos gerklės sklindanti fleitų ansamblio muzika abejingų nepalieka. Dažniausiai devynbalsės gieda ir peri miško trake – mažesniuose medeliuose, krūmuose.  

Jei jau išgirdote, tai pasistenkite ir išvysti – nors spalvų ir nedaug, tačiau šių devynbalsių išvaizda įdomi – jos nešioja „kepurėles“, todėl angliškas paukščio pavadinimas – „Blackcap“, juodakepuris! Patinėlis iš tiesų visuomet dėvi juodą kepurėlę, o patelė ir jaunikliai – rudas. Taigi išvydę šį paukštį nesunkiai galite nustatyti jo lytį.

Visi norintys pasigėrėti juodagalvių devynbalsių fleitų muzika turėtų žinoti, kokiu metų laiku jos gieda. Šie paukšteliai žiemas leidžia Viduržemio jūros regione, o į Lietuvą parskrenda tik gegužę, kuomet apstu jų maisto – įvairių drugelių ir vikšrelių, o vasarą – ir uogų. Taigi devynbalsės giesmę Juodkrantės sengirėje galite išgirsti gegužės–liepos mėnesiais.

Nuotraukos

Klausyti

Pavasario garsai

Karietaitė